Εγγραφές Μαθητών για το Σχολικό έτος 2024-25

Οι εγγραφές μαθητών στην Α Δημοτικού για την σχολική χρονιά 2024- 2025 θα γίνουν αποκλειστικά το διάστημα από Παρασκευή 1η Μαρτίου έως και Τετάρτη 20 Μαρτίου 2024. Εγγραφές μετά την 20η Μαρτίου θεωρούνται εκπρόθεσμες και χρειάζονται την έγκριση του/της Διευθυντή/τριας Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης

Δικαιολογητικά Εγγραφών:

Α. υποβάλλονται κατά την εγγραφή:

(1) ΑΙΤΗΣΗ ΓΙΑ ΕΓΓΡΑΦΕΣ Α’ ΤΑΞΗ 2024-2025 (την κατεβάζετε από εδώ)

(2) ΑΙΤΗΣΗ ΟΛΟΗΜΕΡΟΥ ΔΙΕΥΡΥΜΕΝΟΥ (την κατεβάζετε από εδώ)

(3) ΔΕΛΤΙO ΥΓΕΙΑΣ ΜΑΘΗΤΗ ΑΔΥΜ (το κατεβάζετε από εδώ)

(4) Βεβαίωση παρακολούθησης Νηπιαγωγείου (θα την πάρετε από το Νηπιαγωγείο)

(5) Εμβόλια – Βιβλιάριο Υγείας του παιδιού (θα το έχετε μαζί σας κατά την εγγραφή)

(6) Αποδεικτικό διεύθυνσης κατοικίας μαθητή (μισθωτήριο συμβόλαιο σπιτιού, φορολογική δήλωση, τελευταίος λογαριασμός ρεύματος)

Β. Απαιτείται για την εγγραφή:

(7) Πιστοποιητικό Γέννησης του παιδιού ( Εάν είναι διαθέσιμο, αλλιώς θα το αναζητήσει το ίδιο το Σχολείο)

Γ. Πρόσθετα δικαιολογητικά κατά περίπτωση:

(8) Δικαστική Απόφαση ή Ιδιωτικό Συμφωνητικό Επιμέλειας  (σε περίπτωση διαζυγίου ή διάστασης)

(9) Ιατρική γνωμάτευση (εάν το παιδί πάσχει από χρόνια ασθένεια)

(10) Διάγνωση από το ΚΕ.Δ.Α.Σ.Υ. ή αναγνωρισμένο δημόσιο ιατροπαιδαγωγικό κέντρο.

Για εγγραφές αλλά και περισσότερες πληροφορίες, απευθυνθείτε στη Διεύθυνση του Δημοτικού Σχολείου  στο τηλέφωνο: 2299048246